Vizitoni
Radio Shqip

You are not connected. Please login or register

Tingulli 3 - K.Ol.C Dhe Ghetto

Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Tingulli 3 - K.Ol.C Dhe Ghetto prej Thu Mar 13, 2008 11:24 pm

K.OL.C tani banda ime
Etno Engjujt, Tingulli 3 tani vetėm me krime
Alfa romeon tani e ndez duhet nisur pėr kesh
Magnumin me vete drejt bankės merre vesh
Shtėpia ime nėntoka ghetto qė tė mashtron
Mendoja se ėshtė njė bllef por ishte njė fazon
Me femra dhe me gjin qėndrojmė nė autostradė
Me allti nė krah chivas death postkardė
Me kabrio dhe kolt tani liker dhe gjin
Nė llogarinė e jetės ushqimi jonė heroin
Tingulli 3, Etno Engjujt n`epizodat e vdekjės
Kocka numėr njė dhe me konjak drejt jetės
Tetovazha K.OL.C tani me tė vėrtetė jeton
Jeton dhe vazhdon tani nė zonėn e ferrit tonė
Qė na mbulon ghetton tonė ēdo ditė e pak nga pak
Nėntoka mė thėrret dhe nuk kam frikė nė gjak
Por ligji I rrugės mė ngre nė dosjet plot
Mundohem tė largohem edhe pse e kam kot
Po vazhdoj tė ėndėrroj edhe unė nga zgjimi
E kėtu jeton tani vetėm krimi dėnimi dhunimi

REF:
Vetėm krimi dėnimi dhunimi Nė ghetton tonė
K.OL.C marihuana smokin` Por askush smund ti ndalojė

Nėntoka mė thėrret tani nė kėtė jetė tė re
Dhe lutu ti te papa se shpėtim nga unė nuk ke
Je me mua si me zot nė mua gjej ti shpresė
Je armik I imi fjala jote S.O.S
Dhe njė sindrom I vdekjės para ftyrės del I zi
Nga Ghetto - r MC.M groph mali I zi -G
Me ushtarėt e rrugės qė nė krim I gjen
Nė K.OL.C Kosovas Outlawz Clan
M-57 me veti nė kazino dhe basket
Me G-Funk style vazhdojmė nė kėtė jetė
Ku tani pėr tani nuk na duhet avokat
Lėsho akuzė mbi mua nuk jeton ti mė gjat`
Dhe marihuana smokin` Etno Engjujt Tingulli 3
Nė llogoret e vdekjės tani nė kėtė jetė tė re
Po vazhdoj edhe unė tė jetoj nga zgjimi
E kėtu jeton tani vetėm krimi dėnimi dhunimi

REF:
Vetėm krimi dėnimi dhunimi Nė ghetton tonė
K.OL.C marihuana smokin`Por askush smund ti ndalojė

Dhe sensi pėr **** mbeti edhe pse tė vras hej
Me Woof Mutha ****er dhe tequilla sunrise may
E di ēka tė them hej e di ēka tė flas hej
Mos lėviz mė tepėr se jam gati tė vras may
Se kjo ėshtė zona ime zonė qė tani e thėrras
Tė vras pa shkas nuk tė ngas as tė vi pas
E mos ta zgjas tė thėrras pėr ndihmė mė nuk tė pres
Edhe nėse vdes nė kėtė mės njė ditė qė e pres
Vetėm krimi kėtu tek ne ende do tė vazhdon
Me sy nga zgjimi njė shpresė ende jeton
Dhe kėshtu unė me tetovazhė nė gji
Vazhdoj me bandėn time K.OL.C
Tani vetėm krimi dėnimi ishte tani nė ghetton tonė
Ghetto -G mutha ****er Don Pizhi ishte vetėm njjė fazon
Por e qimja tani po pėrhapėt vetėm nė vendin tonė
Aty ku jemi K.OL.C dhe ku do tė mbetet pėrgjithmonė
Por Prishtina ėshtė njė vend ku deri tash unė e mendova
Por Groph Malazezi - G ėshtė ai gangster qė iu tregova
Po vetė kjo ėshtė ajo qė tani e mendoj
Vetėm krimi dėnimi dhunimi nė ghetton tonė do tė mbijetojė

REF:
Vetėm krimi dėnimi dhunimi Nė ghetton tonė
K.OL.C marihuana smokin`Por askush s'mund ti ndalojė

Shiko profilin e anėtarit http://www.AlbaTOK.com

Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi