Vizitoni
Radio Shqip

You are not connected. Please login or register

Tingulli 3 - Prishtina ****In City

Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Tingulli 3 - Prishtina ****In City prej Thu Mar 13, 2008 11:21 pm

Nė kėt vend ku po jetoj pėr atė do tė tregoj
at qė e kam nė zemėr tash dua ta harrgjoj
tani kėtu ėshtė thellsija ime prej big xig ghetto g
kėtu ėshtė prishtina me mua vėrtet edhe pėr ty
se tash krejt sistemi gjindet nė kėt vend
nė prishtina ****in city dhe nė vendet qė janė pėr rreth
ne jemi kėtu aty te e gjithė rinia
kėtu ku jetojn bashkė mafija e policija
yjet e hip hopit dhe tė rockut kosovar
qė prej nga ulpiana mbretron ghetto r
nga lindja po ndėgjohem nė east side por shqiptar
vėrtet kėtu ėshtė zemra dhe shpirti i shqiptaris
vendi mė i mirė nė botė dhe stili i rinis
lindja e venit tonė dhe dora e perendis
femrat mė tė mira si gjithmonė ato janė kėtu
veq me dance with me babie atėherė puna ka pėrfundu

ref:
Ne jetojm nė prishtinė nė prishtina ****in city
tingulli 3 kėndon kėtu nė prishtina ****in city
kėtu gjithmonė do tė jetė nė prishtina ****in city
gjith hip hop do tė ketė nė prishtina ****in city

po tregoj se vėrtet jemi nė prag tė perendimit
krejt me **** sillet loja nė jetėn e aktrimit
tash qyteti jonė jeton si njė lloj hiti
kjo kėng po kėndohet nė prishtina ****in city
sikur tisha djalė prishtinas ndėgjohet nė gjdo qytet tjetėr
prishtina ėshtė e re por me tradit tė vjetėr
jemi krejt tė pėrzir qytetar e katunar
veq zoti e boft hajr qi na ka bo shqiptar
dikur ishte lufta tash mbretron krenarija
mesazhi mė imadh tani le tė qihet sėrbija
tingulli 3 tash ndėgjohet vėrtet nė shumė kėnde
g funk geloxia tash tingllon edhe nė dhomėn tėnde
por mos ta haroj edhe lojėn qė tash pėrfundoi
kėngėn ‘’dėshira pėr jetė’’qė dikur kėtu mbretroi
si nė nga rruga e lindjes ashtu dhe nė perendim
krejt ky regjion do tė nvaret tash nga kėndi im

ref:
Ne jetojm nė prishtinė nė prishtina ****in city
tingulli 3 kėndon kėtu nė prishtina ****in city
kėtu gjithmonė do tė jetė nė prishtina ****in city
gjith hip hop do tė ketė nė prishtina ****in city

nė krye qendrėn time nė pėrkujtimin e fėmiris
e cila tash mė rriti nė estradėn e shqiptaris
vėrtet veq hip hop ishte jeta e kėti qyteti
ne jemi tash kėtu nė prishtina ****in city
ku ėshtė mamirė letė ndahet nė njė anė
se tash ka shumė sene qi kur mė parė nuk janė kanė
nė vendet e tė rriturve i kemi shumė fėmijė
edhe nė parlament janė bo nja dy-treqin parti
kur ma mirė nuk ka qenė nė regjionin tonė
jeta jote mund zgjatė veq nja dy tre sekond
me gjėneshtra dallavere javėvėn dyqysh e kalojm
ska qare pa kanė nė regull se policija intervenojn
pa ngjehė deri nė dhetė vinė keret e kokakollės
po tė erdhi era alkohol kimu sillė reth patrolės
deri sa patrolla e fundit ėshtė mė dehur se ti
kjo ėshtė e pėrditshmja jonė nė prishtina ****in city.

ref:
Ne jetojm nė prishtinė nė prishtina ****in city
tingulli 3 kėndon kėtu nė prishtina ****in city
kėtu gjithmonė do tė jetė nė prishtina ****in city
gjith hip hop do tė ketė nė prishtina ****in city

Shiko profilin e anėtarit http://www.AlbaTOK.com

Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi