Vizitoni
Radio Shqip

You are not connected. Please login or register

Tingulli 3 - G Funk Geloxia

Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Tingulli 3 - G Funk Geloxia prej Thu Mar 13, 2008 11:25 pm

Sa e bukur dashuria
padyftyrsi tani nuk mjafton as njė kronologji
qė ta haroj njė gjė njė femėn tė bukur si ti
qė t’bisedoj tani me ne pik sė pari me ju
pėr xhelozin si kjo qė tregoi tani dhe pse
pėr atė qė don tė thotė hija e jetės tingulli 3
mė shtynė pak nga pak qė ta du unė pėr gjithė jetė
edhe pėr dashurin tėnde ky monolog le tė mbetet nė fletė
porosi pėr qdo tė ri edhe pse kujtimet m-ė lėjn thell mbres
pa grima tė tilla qė mendjen tani nuk ma lėjn tė qetė
pėr tė pranuar ende mė tutje
ėndrat e mia u shėndruan nė lutje
po kėsaj here edhe nė mendime mė duket se ėshtė mė sė miri
ndoshta jam gabim po kėshtu thot edhe my home boy don pizhi
se pranoj nė kokėn time ngadal ghetto’’r tani hyri
nė qastet kur kėtė e bėra pėr jetėn asgjė s’dita
e lash qė t’mė hyj dhe nė qiell atė e prita
nė mendje nė trup nė tokė e kisha tė vetmin sy
edhe pse e tėra tani qė kam jemi ne dy pėr ty
dhe ndjenja tė lehta plot kėrkesa pėr fund
qė thrasin sensin t’mos e kryej jetėn time plot mund
po kur s’munda ta kuptoj vetėn pse k’shtu gjithmonė duhet tė jetė
edhe pse ku do qė bėja hapin dashuria ime ishte mbet qetė
tė prapavijės sė qdo dite qė mė bėnte tė tretur
nė pėr tė cilin qdo femėn e re dikur kishte shkelur
ditė qė dikur ishim bashkė e kėto ditė mė skan mbetur
pa mbresė pa ftesė pa shpresė tash kjo gjė le tė mbesė

refren:
Sa e bukur dashuria, sa e keqe xhelozia
sa e ėmbėl simpatia, sa e rėnd qenka tradhtia

Nė kėt trup plot bindje tek ky vend nė ulpian
desha ti puthi buzėt e tua por dostat nuk mė lan
qė mė vonė qdo gjė djegėn dhe dashurin e vjetėr
e le nė fletė tė tretet dhe kėshtu ke haruar se do tė mbetesh
pytje tė milionta tė ndeshura pa pėrgjigjje
vetė mbresa tė dobta tė jetės qė thrasin plot etje
me ty humbja nė mendime i ulur nė tretuar
pa pengesa tė tjera tani veq njė tash ghetto’’r
u fut momenti qė pėrbiu jetėn time si fėmiu
ishte tani dhe vetėm kjo momenti i yt i ziu
vetėm edhe njė arsye qė mė bėjn tė di
dhe si kujtimet e huja mė vijnė t’mė kthejnė nė fėmijėri
puthja e gjatė sikur vdekja e sigurt si humbja
dhe qė tė gjitha ishin gabimet e mija tė mundura
pėr deri sa kėt e kuptova zemrėn nė vend nuk e kisha
mbi sy njė parandalim lotė tė paqart nė atė vend ku risha
qė edhe sensin pėr f*** e humba qė e pata
po ndiej nė vete shumė kėrkesa qė mė lėjn me u tret
qė mė tha shkurt e shqip shko q*** me atė qė ke mbet
e lėshuar si shpirti im nė njė vend krejtsisht tė shkretė

refren:
Sa e bukur dashuria, sa e keqe xhelozia
sa e ėmbėl simpatia, sa e rėnd qenka tradhtia

Si atė ditė kur mė fole mu duk mu afrua momenti
tėrė at gangsta stil qė e kisha trupi yt ma treti
me tė erdhi dhe tradhtia qė rėnd mė pat rėnė
kėtė gjė qart e kuptova se qka mė pat lėnė
bashk me ato fjalė dhe mendime plot hidhrime e urrejtje
qė ende i kujtoj ende se di pse ti ke etje
sma le vendin rendin tė bėjė diqka pėr vetėn
n’kto shkatrime direkte pėrmbahem ti qelem jetės
por si duket ndonjėher nė g (gangsta) diturin
kur s’duhet tė pėrmbahesh me ata qė mbrijn historin
e tash do tė vjenė ajo kohė qė kemi pritur deri tash
edhe pse vetė e di mjafton ti hapėsh nėn hije
kur pėr qdo qast si kur tė pritshim se do tė vije
si kur dhe ti tė kuptosh aq shpejt nė kėtė vend
ngjarjet qė do tė kaloja sikur rijė pėrnjėmend
mos e bė kėt hap sot se edhe nesėr do tė jesh
vetėm njė dėshirė e kemi nė jetė qė duhet ta kesh
se s’tė mbrin e mbara kur me kur me mua s’do tė jesh
mbi gjėra me kėndėsi qė kur me kohė nuk i zbulon
nė kėt histori nė jetėn time duhet tė kthehesh s’tė ndalon
sikur qė ishte ajo pėr mua me ty nė lėndime
me njė gjė f*** you *****is mer fund jeta ime
tani vetėm nė keqkuptime k.ol.c banda ime
dhe pa fjalė mbetet e qartė se njė ditė do tė tretesh
me kėt pėrfundon tingulli 3, hija e jetės

refren:
Sa e bukur dashuria, sa e keqe gjelozia
sa e ėmbėl simpatia, sa e rėnd qenka tradhtia

Shiko profilin e anėtarit http://www.AlbaTOK.com

Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi