Vizitoni
Radio Shqip

You are not connected. Please login or register

Ademi: PDSH t’u kėrkojė falje shqiptarėve

Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Ademi: PDSH t’u kėrkojė falje shqiptarėve prej Sun Mar 16, 2008 1:46 pm

Admin

avatar
Admin
"I porosis krerėt e PDSH-sė, duke filluar nga Menduh Thaēi e deri te i fundit se ata nuk kanė tė drejtė morale e as mandat politik t’u drejtohen shqiptarėve me kėshtu kėrkesė absurde”, tha pėr “Alsat – M”, Xhevat Ademi, anėtar i Kryesisė sė BDI-sė.

Reagimi i BDI-sė, erdhi pas prononcimit tė nėkryetarit tė Qeverisė, Imer Aliu, se funksionarėt e partisė sė tij nuk do tė punojnė mė pėr Nikolla Gruevskin.
“I kėshilloj tė bėjnė tė vetmen gjė tė logjikshme, t’u kėrkojnė falje shqiptarėve pėr poshtėrimin dhe degradimin e vullnetit politik, qė ata duke u bėrė instrumentė tė Nikolla Gruevski ia bėnė shqiptarėve para vitit 2006. I porosis t’u kėrkojnė falje shqiptarėve pėr tė gjithė ata djem tė rinj, ish-ushtarė tė vrarė nga viti 2006 e deri nė Brodec, i porosis tė dalin publikisht dhe t’u kėrkojnė falje biznesmenėve shqiptarėve pėr reketin dhe terrorin e ushtruar mbi ata kėto 19 muaj, i porosis tė dalin e t’u kėrkojnė falje shqiptarėve pėr faktin se deputetin e 18 tė BDI-sė nė zonėn e 6-tė ia falėn Nikolla Gruevskit, i porosis tė dalin t’u kėrkojnė falje shqiptarėve pėr tė gjitha tė kėqijat qė kėto 18, 19 muaj ua bėnė shqiptarėve, dhe do tė ishin mė tė lumturit e botės nėse shqiptarėt do tua falin”, tha Xhevat Ademi.

Shiko profilin e anėtarit http://shqipstar.forummotion.com

Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi