Vizitoni
Radio Shqip

You are not connected. Please login or register

Etno Engjujt - Pėrjetėsisht Me Ty

Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Etno Engjujt - Pėrjetėsisht Me Ty prej Thu Mar 13, 2008 11:33 pm

Tė thirra vetėm te tregoj se cdo gje mori fund
Harroje emrin tim , ditet tona
Une po shkoj dhe
Te lutem me fal
Cdo gje ishte gabim

Sonte me prek kujtimi per ty
Gjersa I vetmuar lagem ne shi
Ne keshtjellen e vjeter qe hesht
Bashk me erresiren , qytetin
Qe u mesuan me ne te dy

Zemer dua me ty edhe sonte
Nen driten e henes
Me dy gota te urojme dicka
Te flas , ti prek floket lehte
Ta kafshoj buzen lehte
Te jam perjetesisht I joti

Refreni – vetem melodi pa kendim

Me kujtohesh ate natė vere
Me nje fustan te bardhe
Te lagur nga vala
E shtrire mbi trupin tim
Mi prekje buzet

Zemer nuk e di pse jam pa ty
Pse nuk jemi perseri bashk
Dikur kishim nje jete
Nje
Por fati ashtu deshti
Na ndau ne dy rruge

Refreni – vetem melodi pa kendim

Vitet do te kalojne e shpresat vdesin ngadale
E une perseri do te jetoj
ne kujtimin per ty
Do te mbes ushtar I fortunes
Qe te deshti aq shumė dhe jetoi per ty

Neser me floke te thinjura
Do te kaloj afėr vendeve
Ku u takuam te dy
Ku I shkruam emrat bashke
Dhe do te jem prap perjetesisht
I joti

Shiko profilin e anėtarit http://www.AlbaTOK.com

Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi