Vizitoni
Radio Shqip

You are not connected. Please login or register

Etno Engjujt - Rritu Edhe Pak

Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Etno Engjujt - Rritu Edhe Pak prej Thu Mar 13, 2008 11:32 pm

Zemer rritu edhe pak e pastaj folim na apet
Jeta ėshtė para teje andaj ti nuk ki chka prĆƒĘ’Ŗt
Unė nuk mundem thjeshtė tash me paramendu
Nji shtatembedhjete vjechare ne shtrat tim me mu
Hala ėshtė herėt pėr ty se pėr mu o` dichka tjetėr
Kur du me q* najsen e zgedhi njė ma te vjetėr
Ti ende ki nevojė pėr naj kshille prinderore
Se senet e flliqta tash nuk te shkojnė pėrdore
Ki qejf me provu por moshen e ke te re
I kuptoj epshet tua dhe kur thua qe je nxe
Unė nuk du me ty me hi ne cheshtjet banale
Nuk du me kon arsimtar I edukates sexuale
Merre shikoje naj film edhe msohu prej tij
Se pėr mu me kėtė moshe ti je ende fėmijė
Kape merre libren e flliqt mendo ma pak
Se pėr kėto pune je e re andaj rritu edhe pak


Ti ende je e re
Ti ende sdin pėr jetė
Ti rritu edhe pak
Dhe pastaj folim prap


Bejbe rritu edhe pak
Se tash je e re
Tė duhet edhe pak
Se fėmijė je
Dhe pas dy viteve
Do tė ndryshosh
Ne kėtė moshe
Mund tė gabosh


Zemer rritu edhe pak dhe shpejt e kalon krizen
Bohu vajzė e mirė dhe kape e ngoje elizen
Me vokmena shtriju lehtė gjuju pusho ne krevet
Mos na ngo neve se nuk I ki tetembedhjete vjet
Unė nuk jom R Kelly po e din chka po menoj
Larg kofte me te preke ma pėrpara I mshoj
Mos meno qe para vaktit najkush munet mu rrit
Nuk je pjeke nėse ki mrri shumė do sene mi dit
Ti garant ki me msha si edhe disa femna tjera
Qe thojne papaki sme boni sen e I kesh dej te dera
Por mos harro tishe kon ma e madhe dy tri vjet
Kishe dit pak ma shumė dhe te kisha njek vet
Noshta mas nji kohe ne takohemi pėrsėri
E atėherė ėshtė ma ndryshe se ti mo nuk je fėmijė
Sa je e re besom s'ka lezet prej ksaj pune
Se kėshtu perfundon si bitchat ne spotin e shtunė


Ti ende je e re
Ti ende sdin pėr jetė
Ti rritu edhe pak
Dhe pastaj folim prape

Shiko profilin e anėtarit http://www.AlbaTOK.com

Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi