Vizitoni
Radio Shqip

You are not connected. Please login or register

Tingulli 3 - Doni Te Na Shihni Poshte

Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Tingulli 3 - Doni Te Na Shihni Poshte prej Thu Mar 13, 2008 11:26 pm

(me d. boy & k.ol.c)...

Po prap unė jam Danny Boy rrugėn kam shtėpi
Do ti ceki rregullat e mia edhe nėse ti nuk I di
Nuk jam vrasės por mos mė shtyej nė diqka tė pa pritur
Kur kaloj unė duhet tė jesh I mėrzitur kjo gjė duhet ditur
Rritu nė njė vend ku nuk ndėgjohet beng
Mos mė provoko,provo se do t’mė shihni geng
Revuliciononi ėshtė gengsta tani edhe kjo kėnga jonė
Nuk e thėmė vetėm unė kėshtu po edhe koha kėshtu thot
Tani shko drejt rrugės kokėn ulur mos e shiko askėnd nė sy
Se bota ėshtė si loj plumbi tė kėrkon ty dhe vetėm ty
Tė mbyt pa arsye ta ndal oren e jetės vėrtetės
Dėshira ndaj jetės nė dhunė kundėr vetė vetės
Do ta takosh vdekjėn nėse me mua provon
Tė luash kėrkon telashe tė mėdha ti don
Mendja mos tė shkon se nga ne lehtė shpėton
Fiton njė dhomė tė ėndrave nėntokė pėrfundon

REF:
Ju doni tė na shihi poshtė
Ju doni tė na shihi poshtė

Por ti kuptoje, tani me tė keqėn mos u ngatėrro
Mos u mundo tė jeshė pėrmbi aty ku mos shko, shiko
Unė jam ai ėndrra juaj e shėmtuar
Pėr mua nuk ka humbje jo nuk ka tė dėshtuar
E disa qė dojnė tė na shohin poshtė
Vetėm pėr ata gjithmonė do tė ndihem mė I fortė
E ju them pėrshėndetuni se jeni tė pajetshėm
Se jemi dhe do tė jemi pėr ju tė paprekshėm
Shpesh shoh ndėgjojė qė dojnė tė jenė si ne
Mos u mundoni kot gėzohuni me atė qė e ke
Ne jemi ata pėr tė cilet ndėgjohet e flitet
“Res non verba” ndoshta ashtu dikush dot vritet
Tė cilėt do tė ngecin ashtu si lindėn do tė vdesin
Duke jetuar nė iluzione nė fundė do tė mbesin
Se kush jeton pranė revolės vdes pranė revolės
E ti zgjedh rrugėn tėnde drejt humbjės ose drejt fitores

REF:
Ju doni tė na shihi poshtė
Ju doni tė na shihi poshtė

Po ndėgjohem ne tani prej nga viti 2000
K.OL.C bosse’s danny boy , ghetto’g
Poshtėrsia ndihet kėtu qė fillon nga tingulli 3,danny boy
Ju lutem mos provoni se aty do tė jem nėn trup roj
E disa tė tjerė e kanė humbur lidhjen me realitetin
Mendojn se e kan lehtė por nga jeta nuk e din se qka presin
Sytė e rrethit mė njohin si boss nė clan
New K.OL.C soldiers tani nė arritje janė
Nė qoftė se je nė afėrsi ule kokėn nė kėmb mos rri
E unė ku ta di ndoshta ti fare fat nuk ki
E ne kėrkush sna del nė rrugėn tone pėr nga fama
Tė fortėt gjithė do tė mbesin sot si dje dhe “manjana”
Shpresoj se ishim tė qartė kjo episode pėrfundoi
K.OL.C shokėt e mi gangsta shit po kėndoj.

REF:
Ju doni tė na shihi poshtė
Ju doni tė na shihi poshtė

Shiko profilin e anėtarit http://www.AlbaTOK.com

Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi