Vizitoni
Radio Shqip

You are not connected. Please login or register

Elita 5 - E Urrej Shiun

Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Elita 5 - E Urrej Shiun prej Thu Mar 13, 2008 11:16 pm

Ne kitare teli i eputur
ndali engen me te bukur
por s'e ndali shiun ne et qytet

Ku je buza e paputhur
dashuria ime e humbur
n'mes te rruges une po lagem vete

I harruar si nje leter e djegur
ne et rruge pa adrese kam mbetur

( Refreni )

E urrej shiun kur bie
se nje here ma fiku nje zjarr
nje zjarr dashurie
I urrej lotet e mi
sepse i ngjajne nje shiu
qe me ndau nga ty

Dashuria ish dikur
vete kornize pa pikture
qe askund nuk e shoh ne mur

I harruar si nje leter e djegur
ne et rruge pa adrese kam mbetur

( Refreni )
E urrej shiun kur bie
se nje here ma fiku nje zjarr
nje zjarr dashurie
I urrej lotet e mi
sepse i ngjajne nje shiu

(Refreni)
Urrej shiun kur bie
se nje here ma fiku nje zjarr
nje zjarr dashurie
I urrej lotet e mi
sepse i ngjajne nje shiu
qe me ndau nga ty

Ti ndoshta ishe nje rrufe
qe erdhe shpejt
dhe kur shkove nuk e dita as e di
por engen edhe shpresen
i le te treten neper shi
uuuuuuuu

Shiko profilin e anėtarit http://www.AlbaTOK.com

Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi