Vizitoni
Radio Shqip

You are not connected. Please login or register

2po2 - Vdes Dhe Ringjallem

Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 2po2 - Vdes Dhe Ringjallem prej Thu Mar 13, 2008 11:03 pm

[besniku]
dhe vjen nj? dit? kur do zbret nj? mengjes
me sy qelur pret diellin qe te zbres
e aj fshihet dikun ne kujtime
shoh vet?m p?rjetime tjet?s time
e shoh nanen me mua ne gji
spontanisht i rrjedh loti sikur fmi
edhe baben e shoh mi p?rk?dhel ata sy
aty fillon ndriqon dielli mbi kry
zemer thyer dua ti kthej ato dit?
kujtim i thjesht b?n? qe ne mua u rrit
shoh hapat e par? rrug?s qe i b?ra un?
gezimin njerzit qe me donin shum?
i pash edhe sjelljet lozonjare
me shokt e mahallas t'paret hajgare
t'par?n cigare timin tu ja qit
femren e par? te shkolla tu e prit
edhe thiken e par? tu e ngul e pash
edhe n'polici p?r hajni kur rash
edhe ty te pash ma kishe zili
veq t'mirat se t'kqijat hala smi ke ni (yo)

[refreni 2x: phat beni]
un? vdesh dhe ringjall?m, me t'gjitha vet? p?rballem
e kam veq nj? m?rzi, p?r tjeret nuk e di
a jan n'ket? luft me mua, un? tjet?r send nuk dua
un? i jap? dashuri, le t'ma kthejn? me dashuri

[besniku]
dhe vjen nj? dit? diellin s'mund ta gjen
ngadal mbyll syrin se hapur nuk vlen
p?rdor vet?m mendjen e lenduar
ashtu i pik?lluar vazhdon p?r t'shfletuar
kutjimet symbyllur ne terr
kur nana qan s'ka imazh me tmerr
dhe b?h?sh pjes? e shoqris se fikur
i mbyllur n'kafaz kerkon p?r te ikur
ik nga qdo mendim i mir?
ik nga e lehta futesh n'veshtir
tingllojn? kshillat e babes tem
nj? dit ki me m'ardh n'arkivol djali jem
baba folke po u ankojke djali
i futur n'b?rtham? i mbeshtjellur nga djalli
tani mendja fillon te verbohet
kujtimeve imazhi ju largohet
nuk shoh shum? shok asi njerz qe me dojn?
kadal p?rvidhen shikimin e largojjn?
te shoh edhe ty mos don t'jesh si un?
me hjekat e mia ti mburresh me shum? (mut)

[refreni 2x: phat beni]
un? vdesh dhe ringjall?m, me t'gjitha vet? p?rballem
e kam veq nj? m?rzi, p?r tjeret nuk e di
a jan n'ket? luft me mua, un? tjet?r send nuk dua
un? i jap? dashuri, le t'ma kthejn? me dashuri

[besniku]
dhe vjen ni dit? dielli te gjen ty
ta fal edhe qiellin ti hap? ata sy
dhe te jep fuqi me vdekjen te p?rballesh
nese e don jet?n at?her? ringjallesh
ec ngadal? me hapa te sigurt
fjalen e r?nd? ti e mund me nj? tut
dhe e ul? kok?n p?rpara shkoh
kujtimet lej? mbrapa mos i shfleto
tash andrrat z?vend?sojn? kujtimet
p?rqafimet z?vend?sojn? idhnimet
as ni minut se kam p?r ta humbur
dua ti shoh djemt e mi te lumtur
dhe qdo frymarrje qe e p?rjetoj
qdo hap? te jet?s p?r ta e jetoj
dhe nuk e ndrroj as ni sekond
zemra e thyer tani kendon
ti nuk u kape kurr ne ket? valle
me plot kuptimen e fjal?s "ringjallje"
e tash prap si un? don t? jesh
e din se i tortuar t?r? jet?n do jesh (haver)

Shiko profilin e anėtarit http://www.AlbaTOK.com

Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi