Vizitoni
Radio Shqip

You are not connected. Please login or register

Kėnga e Adelinės pėr Triumfin “Trimit Tim”

Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Kėnga e Adelinės pėr Triumfin “Trimit Tim” prej Wed Mar 12, 2008 4:40 am

Admin

avatar
Admin

Zbulohen detajet e krijimit te fundit te kengetares se njohur e cila humbi te dashurin ne nje atentat pak kohe me pare Pritej prej kohėsh rikthimi i saj dhe mė nė fund, pasi ka kėnduar nė disa koncerte, Adelina ka publikuar dhe videon e kėngės sė parė qė do tė jetė pjesė e albumit tė ri. Hiti titullohet “Trimit tim” dhe kjo i ėshtė kushtuar Triumf Rizės, tė dashurit tė Adelinės, i cili humbi jetėn vitin e shkuar nė njė ngjarje qė tronditi Kosovėn dhe qė i shkaktoi dhembjen mė tė madhe tė jetės Adelinės. Bėhet e ditur se kėngėtarja ka pasur disa probleme nė lidhje me punimet e albumit, por mė nė fund duket se gjithēka ėshtė rregulluar dhe publiku e fansat po presin me padurim qė albumi tė dalė nė tregun muzikor. “Trimit tim” ėshtė njė kėngė tepėr e gjetur nga ana e saj, me njė tekst dhe videoklip tejet tė realizuar.Mesohet se edhe teksti eshte nje krijim i vete Adelines nderkohe qe jane te pakta informacionet per vazhdimin e linjes se produksionit. Pak muaj me pare, i dashuri i kengetares se famshme Adelina Ismajli, nje oficer i Policise kosovare, mbeti i vrare ne nje atentat te tipit mafioz duke hapur diskutime te shumta per sigurine dhe nivelin e trimerimit te botes kriminale ne shtetin e ri qe asokohe ishte ne pritje te pavaresise.

Shiko profilin e anėtarit http://shqipstar.forummotion.com

Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi